5 listopada 2022

Konferencja Akademii Prawa Nieruchomości

Elżbiety Liberdy

Najbardziej merytoryczna konferencja branży nieruchomości.

Poznaj inny wymiar nieruchomościowych eventów! Tylko konkretna wiedza! Prelegenci zaprezentują Ci rozwiązania jak bezpiecznie działać na zmieniającym się rynku oraz jak kreować okazje tam, gdzie inni widzą problemy. Zobacz program wydarzenia.

Tak było w 2021r!

Konferencja Akademii Prawa Nieruchomości Elżbiety Liberda była jednym z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń w sektorze rynku nieruchomości w 2021r.

Prelekcje wygłosili eksperci z kilkunastoletnim, praktycznym doświadczeniem.
Uczestnikami byli przedsiębiorcy, inwestorzy, pośrednicy, fliperzy, deweloperzy.

Dobór tematów oraz najwyższe z możliwych kompetencje i wiedza prelegentów spowodowały, iż każdy z uczestników wydarzenia czuł się usatysfakcjonowany i znalazł wartość dla swojego biznesu.

Poznaj dźwignie prawne, które gwarantują bezpieczeństwo przy najbardziej skomplikowanych transakcjach.

Podczas przerw i wieczornego bankietu ponad 200 osób z różnych branż miało możliwość nawiązać liczne relacje biznesowe, wymianę doświadczeń, a także możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami. Doskonałe opinie uczestników potwierdziły wartość tego wydarzenia. Konferencja otworzyła nowy rozdział na ogólnopolskim rynku edukacji w zakresie prawa i inwestowania w nieruchomości.

Zobaczcie jak było i koniecznie dołączajcie do drugiej edycji – a ta będzie jeszcze lepsza!

Do zobaczenia 5 listopada 2022 !

Dla kogo?

Dla inwestorów, fliperów, deweloperów

Otrzymasz praktyczną wiedze, która zmaksymalizuje zyski i zminimalizuje ryzyko.
Nauczysz się kreować dochody tam, gdzie inni widzą problemy.

Dla agentów nieruchomości

Tu poznasz swoich potencjalnych klientów i dowiesz się jak pośredniczyć w najbardziej dochodowych i skomplikowanych transakcjach.

Dla rozpoczynających przygodę z nieruchomościami

Poznasz różne modele inwestowania – te dla odważnych i te bez ryzyka ! Dowiesz się jak unikać błędnych decyzji i jak wybrać właściwą drogę na rynku nieruchomości.

Dlaczego warto?

Tylko praktyczna wiedza

Żadnych akademickich wywodów.
Eksperci na przykładzie swoich doświadczeń przedstawią rozwiązania które przynoszą realne korzyści!

Mechanizmy gwarantujące bezpieczeństwo i najwyższe stopy zwrotu

Poznasz łatwy i szybki, ale jednocześnie dokładny sposób na audyt inwestycji.
Dowiesz się które zabezpieczenia działają, a które tylko ładnie brzmią w kodeksach !
Pokażemy sektory rynku gdzie nie ma wielu konkurentów, a zarabiać możesz legalnie i bezpiecznie !

Wartościowe relacje

Podczas jednego wydarzenia poznasz przedstawicieli kilkudziesięciu branż.
Pamiętaj – biznes nie lubi milczenia ! Samo posiadanie dobrego produktu lub usługi nie wystarczy, by przyciągnąć nowych klientów. Przedstaw swoją markę. Otwórz się na biznes przez rekomendacje !
To podczas takich spotkań klarują się pomysły na najbardziej lukratywne inwestycje i nowe przedsięwzięcia.

Konkretne rozwiązania

Czyli tzw. mięso ! Kejsy z życia wzięte, dokumenty i zapisy które uratowały niejedną inwestycje, legalne korzystanie z luk prawnych, łatwe do wdrożenia optymalizacje kosztów i ryzyka.

Wiedza jak obracać „trudnymi” nieruchomościami

 • jak rozpoznać i znaleźć okazję,
 • jak eliminować „niesprzedawalne” tematy
 • jak oszacować czas na uregulowanie stanu prawnego lub faktycznego
 • jak bezpiecznie kupować nieruchomości poniżej wartości rynkowej i… wiele, wiele innych rozwiązań.

Autorytety branży nieruchomości

To wydarzenie podczas którego wystąpią uznani prawnicy, ekonomiści, doradcy podatkowi, inwestorzy, mówcy i wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej, autorzy książek.
Wśród uczestników nie zabraknie znanych sportowców, przedstawicieli mediów, pasywnych inwestorów, osób które w oparciu o różne modele biznesowe osiągnęli finansową wolność.

Prelegenci

Elżbieta Liberda

Prawnik z duszą sportowca. Od 16 lat prowadzi kancelarie prawną, biuro nieruchomości i spółki inwestycyjne łącząc pracę zawodową z profesjonalnym sportem. Obsługuje transakcje sprzedaży i najmu nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Świadczy doradztwo prawno-inwestycyjne z pełnym due diligence nieruchomości, optymalizacją ryzyk i maksymalizacją zysków.
Wspiera inwestorów, fliperów, deweloperów, pośredników.

Prowadzi autorski projekt – Akademia Prawa Nieruchomości, który w oparciu o przekazywaną wiedzę i doświadczenie przez najbardziej uznanych ekspertów w branży pozwala absolwentom nie tylko uzyskiwać spektakularne zyski ale przede wszystkim bezpiecznie inwestować.

Kuba Midel

Prelegent

Spełniony przedsiębiorca, sportowiec, inwestor, rentier, mąż, ojciec, youtuber i trener biznesowo-motywacyjny. Bazując na własnych doświadczeniach pomaga innym w osiąganiu sukcesów finansowych i osobistych celów. Biznes – Nieruchomości – Motywacja to jego hasło.

Sławomir Mentzen

Prelegent

Prowadzi najszybciej rozwijającą się kancelarię podatkową w Polsce i jest najbardziej rozpoznawalnym doradcą podatkowym w kraju. Autor książek i felietonów o tematyce społeczno – gospodarczej, twórca kanału na YouTube. Jest jednym z polityków, którego posty na Facebooku cieszą się największą popularnością. W ramach pomocy przedsiębiorcom stworzył Kongres Polskiego Biznesu, którego jest prezesem.

Daniel Siwiec

Prelegent

Przedsiębiorca, deweloper i inwestor w nieruchomości. Od 12 lat zajmuje się nieruchomościami, a od 3 lat dzieli się swoją wiedzą na YouTube. Zrobił już ponad 200 flipów. Autor 3 książek o inwestowaniu w nieruchomości. Prowadzi swój biznes od 22 roku życia. Pierwszy milion zarobił od zera w wieku 26 lat. Prelegent największych wydarzeń branżowych. Aktywnie współpracuje z Akademią Prawa Nieruchomości.

Piotr Turalski

Prelegent

Ekspert rynku nieruchomości, manager, szkoleniowiec, współwłaściciel biura nieruchomości. Własną aktywność zawodową łączy z zaangażowaniem w rozwój i promocję rynku pośrednictwa nieruchomości – aktualnie, jako prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Paweł Madejski

Prelegent

Dyrektor Departamentu Wierzytelności Hipotecznych – Radca prawny w EOS Poland sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania portfelami wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie. W 2013 roku uzyskał wpis na listę radców prawnych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Michał Krysztofowicz

Prelegent I Ekspert

Adwokat, karnista z krwi i kości, praktyk. O poważnych sprawach i konkretnych wyrokach opowie jasno i nie zawsze poważnie, choć całkiem na serio i merytorycznie. Reprezentuje klientów podczas zatrzymań oraz tymczasowych aresztowań. W swojej praktyce całkowicie skupiony na prawie i postępowaniu karnym.

Mariusz Stężały

Prelegent

Ekspert ds tworzenia nieruchomości inwestycyjnych, wynajmu i podnajmu lokali mieszkalnych, kwater pracowniczych.

Tomasz Fornalski

Prelegent I Ekspert

Komornik sądowy, szkoleniowiec, wykładowca były rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Lublinie, Adwokat.

Filip Piechowiak

Prelegent

CEO FID Group, lider, strateg i entuzjasta szczegółowego planowania finansowego. Od 12 lat inwestuje w nieruchomości. Do wieku 30 lat kupił wraz ze swoją społecznością oraz poddał rewitalizacji nieruchomości warte ponad 200 mln.

Eksperci

Beata Namiotko

Ekspert

Zakres konsultacji: Flipy premium
Inwestorka w nieruchomości na wynajem i sprzedaż. Zrobiła ponad 120 flipów (!) i zbudowała swoją wolność finansową. Jest aktywnym (i bardzo wyrazistym) uczestnikiem rynku. Kupuje, remontuje, sprzedaje i wynajmuje.

Katarzyna Osypiuk

Ekspert

Zakres konsultacji: Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami I Grunty I Wycena nieruchomości.
Pośrednik nieruchomości – specjalizacja grunty i trudne nieruchomości. Redaguje i weryfikuje umowy związane z obrotem nieruchomościami, negocjuje warunki kontraktów. Skutecznie sprzedaje, doradza inwestorom.

Maciej Górka

Ekspert

Zakres konsultacji: Współpraca pośrednika i dewelopera I Prowadzenie biura sprzedaży dewelopera I Sprzedaż inwestycji deweloperskich.
Pośrednik, manager, dyrektor sprzedaży inwestycji deweloperskich. Komentator rynkowy, prelegent najważniejszych konferencji branży nieruchomości.

Damian Kleczewski

Ekspert

Zakres konsultacji: Inwestowanie w kamienice
Inwestor na rynku nieruchomości od 2010 r.
Specjalizuje się w wyszukiwaniu okazji inwestycyjnych w kamienicach. Planuje i wyznacza strategie działań remontowych, podatkowych i optymalizacyjnych.

Łukasz Łuczyński

Ekspert

Zakres konsultacji: Zakup nieruchomości od syndyka i komornika.
Pasjonat skomplikowanych sytuacji prawnych, sprawny negocjator, uwielbiający układać struktury organizacyjno-prawne pod projektowane inwestycje w nieruchomości.

Paweł Mrozowski

Ekspert

Zakres konsultacji: Inwestowanie w kamienice.
Doświadczony przez życie inwestor z duchem sportowca. Pierwsze kroki w nieruchomościach stawiał bez merytorycznego przygotowania. Szybko jednak doszedł do tego, że najszybciej można się uczyć od bardziej doświadczonych osób. Dziś sam dzieli się wiedzą.

Radek Jankowski

Ekspert

Zakres konsultacji: Inwestycje w Niemczech
Inwestor na rynku nieruchomości od 2010 r. Ekspert w zakresie dywersyfikacji portfela i inwestycji zagranicznych. Od 2010 r. aktywnie działający na rynku niemieckim, gdzie przez ostatnie 3 lata kupił w ramach grupy kapitałowej Mckinley AG nieruchomości za ponad 100 mln EUR.

Jacek Kusiak

Ekspert

Zakres konsultacji: Bezpieczny wynajem mieszkań I Inwestycje pod wynajem.
Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” . Od 2000 roku nieprzerwanie związany z rynkiem nieruchomości na wynajem. Jest ekspertem od umów najmu, selekcji najemców, remontów i szkoleń dot. inwestowania.

Program Konferencji

8:00 – 9:00

Rejestracja uczestników

9:00 – 9:10

Rozpoczęcie Konferencji

9:10 – 9:55
Obecna koniunktura na rynku nieruchomości – szansa czy ryzyko – debata ekspertów.
 • Elżbieta Liberda
 • Katarzyna Osypiuk
 • Maciej Górka
 • Jacek Kusiak
 • Paweł Mrozowski
9:55 – 10:45
Skomplikowane transakcje – czyli jak zarabiać tam, gdzie inni widzą problemy?

Elżbieta Liberda

10:45 – 11:25
Obrót wierzytelnościami. Inwestycja czy hazard.

Paweł Madejski

 • Na czym polega obrót wierzytelnościami.
 • Gdzie i jak je kupić?
 • „Kupiłem i co dalej?”- jak przełożyć to na inwestycje
 • Case study- czyli nasze zrealizowane transakcje na liczbach
11:25 – 11:55

Przerwa kawowa

11:55 – 12:35
Przestępstwa w obrocie nieruchomościami.

Michał Krysztofowicz

 • Naruszenie miru domowego, czyli jak się kończy wjazd na swój kwadrat podczas cudzego obiadu
 • 4 kąty czy 1 kant, czyli jak się nie dać oszukać przez sprzedającego
 • Odpowiedzialność karna za nękanie, bez wątków romantycznych
 • Kodeks cywilny w rękach karnisty, czyli czego nie rozumie ustawodawca
 • Ustawa o ochronie zabytków w praktyce, czyli lepsza noc w muzeum, niż na komisariacie
12:35 – 12:55
Specjalizacja, współpraca, sprzedaż.

Piotr Turalski

12:55 – 13:35
Skuteczne i dochodowe sposoby na wynajem nieruchomości

Mariusz Stężały

 • Alternatywne sposoby inwestowania w nieruchomości
 • Zwiększanie dochodów przy wynajmie na cele mieszkalne
 • Wysokie, comiesięczne prowizje już od pierwszego dnia
 • Budowanie nieruchomościowego biznesu, nawet bez kapitału na start
13:35 – 13:45

Wspólne zdjęcie

13:45 – 15:00

Przerwa obiadowa.

15:00 – 15:25
Licytacje online

Tomasz Fornalski

15:25 – 16:10
Umowa przedwstępna w praktyce inwestora

Filip Piechowiak

16:10 – 16:55
Flipy w trudnych czasach

Daniel Siwiec

 • Co dalej z rynkiem flipow?
 • Co działa na rynku nieruchomości w dzisiejszych czasach?
 • Jak robić flipy w trudnych czasach?
 • Jakie mieszkania kupować, żeby mieć pewność zysku pomimo trudnych czasów?
 • Co dalej z rynkiem nieruchomości?
16:55 – 17:25

Przerwa kawowa

17:25 – 18:10
Opodatkowanie nieruchomości w Nowym Ładzie.

Sławomir Mentzen

 • Opodatkowanie w branży nieruchomości – jak je optymalizować, jakie formy działalności wybrać i jak radzić sobie w Nowym Ładzie
 • Nowy Polski Ład i rewolucyjne zmiany w zakresie podatków od dochodów
 • Czy obecne założenia mogą wkrótce okazać się nieaktualne w świetle wprowadzanych regulacji?
 • I co dalej??
18:10 – 18:55
Idź po swoje. Dochód pasywny czy ryzykowne inwestycje?

Kuba Midel

18:55 – 19:10
Losowanie nagród i zakończenie konferencji

Elżbieta Liberda

21:00 – 03:00

Bankiet

Partnerzy wydarzenia

Miejsce konferencji

Hotel InterContinental

ul.Emilii Plater 49, 00-125 Warszawa


star_border star_border star_border star_border star_border

5-gwiazdkowy hotel w centrum Warszawy

Chcesz zostać Partnerem kolejnej edycji Konferencji?